8 kwietnia 2017 Udostępnij

Polerowanie lakieru przy użyciu Meguiar’s DA Power System

Meguiar’s Dual Action to jedna z najbardziej popularnych wśród profesjonalistów maszyn polerskich stosowanych do polerowania lakierów samochodowych. Znajdziemy ją w większości salonów zajmujących się detailingiem. Jest to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na polerowanie i woskowanie samochodu.

W warunkach domowych raczej nie będziemy inwestować w profesjonalne rozwiązania, bo do dbania o jeden samochód czy nawet dwa auta byłaby to poważna przesada i zbyt duży koszt zakupu takiej maszyny. Dla osób, które mimo wszystko chciałyby uzyskiwać efekty możliwie zbliżone do usług profesjonalistów Meguiar przygotował specjalny Meguiar’s DA Power System.

Jest to zaawansowana technologicznie nakładka na wiertarkę, przy pomocy której można skutecznie poprawić rezultaty swoich wysiłków. Specjaliści polecająco jako wypełnienie luki pomiędzy polerowaniem ręcznym i maszynowym. Nawoskowanie samochodu z Meguiar’s DA Power System trwa około 15-20 minut i uzyskany efekt będzie wyraźnie lepszy od tego, co można uzyskać dzięki pracy ręcznej.

Meguiar’s DA Power System

Nakłada Meguiar’s DA Power System wymaga do pracy zwykłej wiertarki, która będzie w stanie obracać urządzenie z prędkością 1200-2500 obrotów na minutę. Wiertarka niespełniająca tych wymogów także może być użyta, ale praca z nią będzie zdecydowanie mniej komfortowa.

Stosowanie polerki samochodowej

Meguiar’s DA Power System to podwójna korzyść, ponieważ efekt uzyskuje się znacznie szybciej i do tego jest on nieporównywalnie bardziej satysfakcjonujący od tego, co można uzyskać przy pracy ręcznej.

Warto podkreślać to, że Meguiar’s DA Power System jest rozwiązaniem bezpiecznym, ponieważ zastosowano rozwiązania maksymalnie ograniczające ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów. Odpowiada za to przede wszystkim oryginalny ruch Dual Action, który jest wykorzystywany w profesjonalnych salonach. Pozwala on bez powodowania zagrożenia dla lakieru usuwać oksydacje, zarysowania koliste i drobne rysy proste.

Mocowanie nakładki Meguiar’s DA Power System na pewno nie będzie stanowiło problemu. Potem wiertarka powinna być trzymana prostopadle do powierzchni lakieru, by jej kontakt było możliwie jak najdokładniejszy. Po zapoznaniu się z tą techniką, nakłamię na lakier wybrany produkt i rozprowadza się go nakładką Meguiar’s DA Power System.

Warto podkreślać także, że Meguiar’s DA Power System to stosunkowo niewielka nakładka, dzięki czemu nie ma problemu z dochodzeniem w rożne zakamarki samochodów o fantazyjnej formie.

Paweł Krawczyk

Redakcja vwjetta.pl