8 czerwca 2022 Udostępnij

10 najlepszych wlotów zimnego powietrza w 2022 roku - recenzja i poradnik kupującego

Jeśli szukasz jednego z najprostszych sposobów na dodanie kilku koni mechanicznych do swojego pojazdu, to wlot zimnego powietrza jest właściwym rozwiązaniem. Ale ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest wykonanie całej pracy i zainstalowanie nowego filtra powietrza tylko po to, aby dowiedzieć się, że istnieje lepsza opcja.

Co gorsza, nie chcesz zamawiać wlotu zimnego powietrza, czekać na jego przyjazd, a po dotarciu na miejsce okazuje się, że nie pasuje. Rozumiemy frustrację, ponieważ sami tam byliśmy i dlatego stworzyliśmy ten obszerny przewodnik, aby podkreślić niektóre z najlepszych wyborów.

Nie tylko to, ale stworzyliśmy kompleksowy przewodnik kupującego, który poprowadzi Cię przez wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć najlepszy zestaw dolotowy zimnego powietrza za pierwszym razem!

Wiele zestawów dolotowych zimnego powietrza jest uzależnionych od modelu i silnika, więc przed zakupem upewnij się, że masz odpowiedni zestaw dla swojego pojazdu.

Disclaimer - Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, co oznacza, że bez żadnych kosztów dla Ciebie, możemy otrzymać niewielką prowizję za kwalifikujące się zakupy.

Zawartość pokaż 10 Najlepsze zestawy dolotowe zimnego powietrza w 2022 r. 1. Zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N - najlepszy ogólnie (uniwersalny) 2. Uniwersalny zestaw dolotowy zimnego powietrza Nextirrer - najlepszy budżetowy (uniwersalny) 3. Zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N - Dodge Ram 1500 4. Super-Fast Racing 4" układ dolotowy zimnego powietrza - Chevrolet Silverado 1500 5. Wyczynowy dolot powietrza Mishimoto - Subaru WRX 6. BBK Performance 1557 Cold Air Intake System - Ford Mustang 7. Zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N - Chevy Camaro 8. Układ dolotowy zimnego powietrza Airaid - Dodge Challenger/Charger 9. Wyczynowy dolot powietrza Mishimoto - BMW serii 3 10. PRL Motorsports "Cobra" - zimny dolot powietrza - Honda Civic Poradnik kupującego dolot zimnego powietrza Dlaczego warto mieć wlot zimnego powietrza Zestawy uniwersalne a zestawy do konkretnych pojazdów Czy zestaw dolotowy zimnego powietrza rzeczywiście pozwala zaoszczędzić pieniądze? Czy trzeba dostroić silnik po zamontowaniu wlotu zimnego powietrza? Dlaczego warto założyć osłonę termiczną na wlot zimnego powietrza? Przemyślenia końcowe

10 Najlepsze zestawy dolotowe zimnego powietrza w 2022 r.

1. Zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N - najlepszy ogólnie (uniwersalny)

Jeśli szukasz najlepszego na rynku wtórnym filtra wlotu zimnego powietrza, musisz zapoznać się z filtrami powietrza K&N. Choć nie deklarują one najwyższych osiągów w porównaniu z niektórymi innymi markami, to jednak to, co deklaruje K&N, rzeczywiście zapewniają.

Ten zestaw wlotu zimnego powietrza K&N jest modelem uniwersalnym, który pasuje do niemal każdego pojazdu i jest całkowicie legalny we wszystkich 50 stanach. Kolejną zaletą filtrów powietrza K&N jest fakt, że wystarczy je czyścić co 100 000 kilometrów, co czyni je jednymi z najłatwiejszych w pielęgnacji.

Sprzedaż 2 969 recenzji Zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N: Wysoka wydajność,...
 • ULTIMALNA DŁUGOTRWAŁOŚĆ: 10 lat/Milion Mil...
 • GWARANTOWANY WZROST MOCY:...
 • LEPSZE HOLOWANIE: Poprawia przyspieszenie i...
 • POPRAWA DŹWIĘKU SILNIKA: Usłysz moc...
$299.99 Zobacz ostatnią cenę

Filtry powietrza K&N są droższą opcją, ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że są objęte 10-letnią gwarancją na 1 milion kilometrów, to jest to naprawdę doskonały stosunek ceny do jakości. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zakup tego filtra powietrza i zestawu będzie ostatnim, jaki trzeba będzie zakupić do danego pojazdu.

Jedyną prawdziwą wadą tego uniwersalnego zestawu wlotu zimnego powietrza K&N jest to, że jest to opcja uniwersalna, co oznacza, że nie jest przeznaczona do konkretnego pojazdu. Chociaż ten zestaw wlotu zimnego powietrza można zamontować w niemal każdym pojeździe, może on wymagać drobnych modyfikacji i prawdopodobnie nie będzie tak łatwy w montażu jak opcja przeznaczona dla konkretnego pojazdu.

Mimo to, jeśli chodzi o wydajność, trwałość i długowieczność, ten filtr powietrza K&N daje Ci wszystko, czego możesz chcieć, a nawet trochę więcej.

Zobacz najnowszą cenę

Plusy

 • Gwarancja 10 lat/1 mln km
 • Legalny we wszystkich 50 stanach.
 • Filtr należy czyścić tylko co 100 000 mil
 • Wyjątkowy przepływ powietrza

Wady

 • Droższa opcja
 • Instalacja w niektórych pojazdach może wymagać drobnych modyfikacji

ZWIĄZANE: 10 najlepszych filtrów powietrza do silników samochodowych - recenzja i poradnik kupującego


2. Nextirrer Uniwersalny zestaw dolotowy zimnego powietrza - najlepszy budżet (uniwersalny)

Choć filtry powietrza K&N są naszym najlepszym wyborem, nie każdy ma tyle pieniędzy, aby wydać na zestaw dolotowy zimnego powietrza. Jeśli nie masz największego budżetu, ale nadal chcesz mieć filtr najwyższej klasy, rozważ uniwersalny zestaw dolotowy powietrza Nextirrer.

Jest to znacznie bardziej przystępna opcja, a dzięki dwóm różnym kolorom możesz dopasować filtr do swojego stylu. Ponieważ jest to opcja uniwersalna, nie zawsze instalacja przebiega bezproblemowo, ale przy tak prostej konstrukcji jak ta jest ona zazwyczaj dość prosta.

2 Recenzje Nextirrer Uniwersalny zestaw dolotowy zimnego powietrza 3...
 • Wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium dla...
 • Zawiera wszystkie niezbędne elementy montażowe...
 • Zaprojektowany do zasysania zimnego powietrza i minish...
 • Przyjęte suche włókna gęstości, utrudniają...
$35.99 Zobacz ostatnią cenę

W zestawie znajduje się filtr powietrza wielokrotnego użytku, który pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy po drodze i zapewnia mnóstwo przepływu powietrza, ale skłamalibyśmy, gdybyśmy powiedzieli, że daje takie same korzyści w zakresie wydajności, jak droższe opcje.

Jeśli jednak do wyboru jest filtr powietrza fabryczny lub ten, ten wlot zimnego powietrza z pewnością zapewni lepszy przepływ powietrza i lepsze osiągi. Mimo to jest to wybór budżetowy, a nic nie odzwierciedla tego tak, jak fakt, że wokół filtra nie ma żadnej osłony.

Jeśli więc jeździsz pojazdem z większym silnikiem, który wytwarza dużo ciepła, nie jest to idealny filtr powietrza dla Ciebie, ponieważ nie ma żadnej ochrony przed nim. Jednak w przypadku wielu pojazdów ten filtr powietrza zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, za ułamek ceny opcji z wyższej półki.

Zobacz najnowszą cenę

Plusy

 • Bardziej przystępna cenaDostępny
 • w
 • dwóch wersjach kolorystycznychŁatwy
 • montaż w większości pojazdówFiltr
 • powietrza
 • wielokrotnego użytku

Wady

 • Nie tak skuteczny jak w przypadku wlotów z wyższej półkiBrak
 • ochrony wokół filtra

3. Zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N - Dodge Ram 1500

Jeśli jeździsz Dodge Ram 1500, potrzebujesz filtra powietrza, który zapewni Ci najlepsze możliwe osiągi Twojej ciężarówki. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to potrzebujesz tego specyficznego dla pojazdu zestawu dolotowego zimnego powietrza K&N. Ponieważ jest to zestaw przeznaczony do konkretnego pojazdu, jest on bardzo łatwy do zainstalowania w Twojej ciężarówce, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i frustrację podczas konfiguracji.

I choć jest łatwy w instalacji, zawiera wszystko, czego można oczekiwać od najwyższej klasy filtra powietrza K&N. Obejmuje to 10-letnią gwarancję na 1 milion kilometrów oraz fakt, że filtr powietrza wystarczy czyścić co 100 000 kilometrów.

Sprzedaż 78 Recenzje Zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N: Wysoka wydajność,...
 • ULTIMALNA DŁUGOTRWAŁOŚĆ: 10 lat/Milion Mil...
 • GWARANTOWANY WZROST MOCY:...
 • LEPSZE HOLOWANIE: Poprawia przyspieszenie i...
 • POPRAWA DŹWIĘKU SILNIKA: Usłysz moc...
$295.99 Zobacz ostatnią cenę

Ten filtr zapewnia fenomenalny przepływ powietrza i jest legalny we wszystkich 50 stanach, więc nie musisz się martwić o to, gdzie jeździsz i jakie przepisy obowiązują w Twojej okolicy. Ponadto filtr powietrza w tym zestawie doskonale chroni silnik przed różnymi cząstkami stałymi, zapewniając lepszą ochronę pojazdu podczas jazdy.

Jednak, podobnie jak większość produktów K&N, filtr ten nie jest tańszą opcją, więc musisz być gotowy, aby nieco otworzyć swoje konto czekowe, jeśli chcesz go mieć. Mimo to uważamy, że za wszystko, co oferuje, jest wart każdej złotówki.

Zobacz najnowszą cenę

Plusy

 • Łatwy w instalacji10 lat
 • gwarancji
 • na
 • 1 milion
 • kilometrówPrawny
 • we wszystkich 50 stanachZapewnia
 • doskonałą ochronę silnikaMożliwość
 • czyszczenia filtra co 100 000 kilometrówDoskonały
 • przepływ powietrza

Wady

 • Droższa opcja

4. Super-Fast Racing 4" układ dolotowy zimnego powietrza - Chevrolet Silverado 1500

Nie wszystkie ciężarówki są takie same, a jeśli jeździsz Chevroletem Silverado 1500, to masz szczęście. Nie tylko masz wspaniałą ciężarówkę do jazdy, ale także znakomity zestaw dolotowy zimnego powietrza w wyjątkowej cenie w postaci 4-calowego układu dolotowego zimnego powietrza Super-Fast Racing.

Ale nie tylko jest on dostępny w świetnej cenie, ale także jest łatwy w instalacji i dostępny w czterech kolorach do wyboru. Ten wlot zimnego powietrza ma na celu zwiększenie przepływu powietrza do Twojej ciężarówki i robi to bardzo dobrze.

889 Recenzje SUPERFASTRACING 4" układ dolotowy zimnego powietrza +...
 • Zestaw zawiera stalową osłonę termiczną...
 • Zaprojektowany z myślą o zwiększeniu mocy o 8-10%...
 • Wysokiej jakości i wydajności wlot powietrza...
 • Pomogą one Twojemu silnikowi zassać...
$62.99 Zobacz ostatnią cenę

Ponieważ Super-Fast Racing stworzył ten układ dolotowy zimnego powietrza specjalnie dla modelu Silverado 1500, wiedzieli, że potrzebuje on dodatkowej ochrony przed ciepłem i wbudowali ją również w ten zespół. Posiada on osłonę termiczną, która pomaga pochłaniać i odbijać część ciepła od filtra powietrza, co poprawia jego wydajność i żywotność.

Mimo to, nawet z tą funkcją, ten 4" układ dolotowy zimnego powietrza Super-Fast Racing nie jest tak wytrzymały, jak inne najlepsze opcje. Nie ma powodu, dla którego nie mógłby wytrzymać kilkuset tysięcy kilometrów, ale w porównaniu z opcjami z dożywotnią gwarancją, to po prostu nie to.

Jednak w tej cenie jest to doskonały wybór i dlatego z łatwością zdobyła nasze uznanie jako najlepszy wybór dla Chevroleta Silverado 1500.

Zobacz najnowszą cenę

Plusy

 • Przystępna cena
 • Łatwy
 • montażDostępny
 • w
 • czterech wersjach kolorystycznychZapewnia
 • duży
 • przepływ powietrzaOsłona
 • termiczna
 • pomaga chronić filtr

Wady

 • Nie jest tak trwały jak droższe modele

5. Wyczynowy dolot powietrza Mishimoto - Subaru WRX

Nie ma wątpliwości, że ludzie uwielbiają modyfikować swoje Subaru WRX, a jedną z najlepszych modyfikacji, jakie możesz wprowadzić, jest zestaw dolotowy zimnego powietrza. Jeśli szukasz najlepszego zestawu dolotowego zimnego powietrza dla swojego Subaru WRX, to jest to Mishimoto Performance Air Intake i nie ma nawet najmniejszego problemu.

Oczywiście, jest to droższy produkt, ale to dlatego, że jest to najlepszy z najlepszych. Obejmuje on dożywotnią gwarancję, więc wiesz, że jest to ostatni zestaw, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebował, i nie możesz pobić korzyści związanych z wydajnością, jakie daje ten zestaw.

11 Recenzje Mishimoto MMAI-WRX-15BWRD Wydajny filtr powietrza...
 • Bezpośrednie dopasowanie do 2015+ Subaru WRXPotwierdzone
 • dynamicznie zwiększenie mocy do
 • 33 KM i 30
 • ...
 • Udowodniony wzrost mocy do 70 KM i 70...
 • Działa z fabrycznym kanałem wlotowym i...
$347.11 Zobacz ostatnią cenę

Nawet przy tak doskonałych osiągach, ten zestaw wlotu zimnego powietrza jest bardzo łatwy w instalacji i nie musisz się martwić o żadne specjalne tuningi, gdy założysz go na swój silnik. Chodzi o większy przepływ powietrza i większą wydajność, a w przypadku modyfikacji przykręcanej śrubami nie uzyskasz lepszych wyników.

Jeśli możesz sobie pozwolić na ten zestaw wlotu zimnego powietrza dla Twojego Subaru WRX, zacznij go dostosowywać za pomocą tego zestawu i nigdy nie oglądaj się za siebie.

Zobacz ostatnią cenę

Plusy

 • Obejmuje dożywotnią gwarancjęZapewnia
 • doskonałe osiągiSuper
 • łatwy w instalacjiNie
 • wymaga żadnego specjalnego tuningu

Wady

 • Droższy wybór

6. Układ dolotowy zimnego powietrza BBK Performance 1557 - Ford Mustang

W porządku, choć może to być najlepszy układ dolotowy zimnego powietrza do Forda Mustanga, to naprawdę ważne jest, aby pamiętać, że istnieje około stu różnych konfiguracji Forda Mustanga i ten specyficzny dla pojazdu zestaw dolotowy zimnego powietrza nie będzie pasował do wszystkich.

Jeśli jednak masz Mustanga z silnikiem 5,0 l i chcesz mieć wlot zimnego powietrza w stylu wlotu błotnika, to jest to najlepszy wybór. Jest to niezwykle trwały produkt, który zapewnia duży przepływ powietrza. Ale to, co naprawdę jest jego najważniejszym punktem sprzedaży, to połączenie ceny i wydajności, które można uzyskać dzięki temu układowi dolotowemu zimnego powietrza.

25 Recenzje BBK Performance 1557 Cold Air Intake System -...
 • Typ dopasowania:
 • Specjalny dla pojazduPoprawa
 • mocy, momentu obrotowego, przepustnicy,
 • ...
 • Świetnie wyglądające wykończenie z polerowanego chromu -...
 • Wymiary opakowania :40,64 cm dł. x30,48 cm...
$194.95 Zobacz ostatnią cenę

Nie jest to najtańsza opcja, ale nie jest też najdroższa. Właśnie to sprawia, że jest tak imponujący, że uzyskujesz wysokiej klasy wyniki, mimo że nie płacisz za niego wysokiej ceny.

Jedyna realna różnica polega na tym, że ten układ dolotowy zimnego powietrza nie jest objęty dożywotnią gwarancją, ale biorąc pod uwagę, jak dobrze jest zbudowany, raczej nie będzie ona potrzebna.

Ten układ dolotowy zimnego powietrza jest bardzo łatwy w montażu, w rzeczywistości powinieneś być w stanie usunąć stary układ i zamontować nowy w czasie krótszym niż godzina. Znacznie zwiększasz przepływ powietrza, ale nie potrzebujesz żadnych tunerów, dzięki czemu ten układ dolotowy zimnego powietrza jest jedną z najszybszych i najłatwiejszych modernizacji, jakie możesz przeprowadzić w swoim Mustangu.

Zobacz ostatnią cenę

Plusy

 • Dobre połączenie ceny i wydajnościBardzo
 • trwała konstrukcjaZapewnia
 • duży
 • przepływ powietrzaŁatwa
 • instalacja

Wady

 • Nie obejmuje jej dożywotnia gwarancja

7. Zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N - Chevy Camaro

Mówiliśmy, że K&N jest świetny, prawda? To już trzeci raz, kiedy jeden z ich produktów znalazł się na naszej liście i naprawdę nie mogłeś się pomylić, stosując filtr powietrza K&N w każdej opcji na naszej liście. Oczywiście, ten zestaw wlotu zimnego powietrza jest droższy, ale to naprawdę doskonała opcja pod wieloma względami.

Ten zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N jest przeznaczony specjalnie dla Chevy Camaro 2016-2019 wyposażonych w silnik 6,2L V8, choć K&N ma w swojej ofercie produkty dla niemal każdego Camaro - w tym modeli V6!

Sprzedaż 126 Recenzje Zestaw dolotowy zimnego powietrza K&N: Wysoka wydajność,...
 • ULTIMALNA DŁUGOTRWAŁOŚĆ: 10 lat/Milion Mil...
 • GWARANTOWANY WZROST MOCY:...
 • LEPSZE HOLOWANIE: Poprawia przyspieszenie i...
 • POPRAWA DŹWIĘKU SILNIKA: Usłysz moc...
$299.99 Zobacz ostatnią cenę

Ten zestaw wlotu zimnego powietrza nie tylko poprawia przepływ powietrza w Twoim samochodzie, ale także zapewnia mnóstwo ochrony dzięki doskonałym zdolnościom filtracyjnym. Ten filtr powietrza K&N zawiera wszystkie najlepsze funkcje tej marki, począwszy od 10-letniej gwarancji na milion kilometrów.

Ponieważ jest to opcja firmy K&N przeznaczona dla konkretnego pojazdu, jest łatwa w montażu i powinieneś być w stanie wykonać tę pracę w ciągu 30-60 minut. Ten zestaw wlotu zimnego powietrza nadaje silnikowi Camaro znakomity dźwięk, co naprawdę stawia wszystko na głowie, biorąc pod uwagę, jak świetnie brzmi on w wersji fabrycznej!

Filtr należy czyścić co 100 000 mil, więc jest to najbardziej bezobsługowy filtr powietrza. Filtr ten jest legalny we wszystkich 50 stanach, więc jest to doskonały wybór bez względu na miejsce zamieszkania. Z pewnością jest nieco droższy, ale jeśli Cię na niego stać, zdecyduj się na niego, a nie pożałujesz.

Zobacz ostatnią cenę

Plusy

 • 10-letnia gwarancja na 1 milion
 • kilometrówŁatwa
 • instalacjaPrawny
 • we wszystkich 50 stanachCzyszczenie
 • filtra co 100 000
 • milPomaga uzyskać doskonały dźwięk silnikaDoskonały
 • przepływ powietrza

Wady

 • Droższa opcja

8. Układ dolotowy zimnego powietrza Airaid - Dodge Challenger/Charger

Gdzie byśmy byli, gdybyśmy wyróżnili najwyższej klasy zestaw dolotowy zimnego powietrza dla Mustanga i Camaro, ale pominęli Challengera i Chargera? Chociaż Challenger i Charger to dwa różne pojazdy, ten system dolotowy zimnego powietrza Airaid działa w różnych modelach obu pojazdów.

Jest objęty dożywotnią gwarancją, a każdy element pochodzi z USA! Jest również łatwy w montażu, więc nie musisz się martwić o problemy z instalacją, które występują w wielu zestawach filtrów powietrza dostępnych na rynku wtórnym.

Sprzedaż 152 Recenzje Układ dolotowy zimnego powietrza Airaid: Zwiększona...
 • ZWIĘKSZA MOC WIĘKSZĄ: Wydajność AIRAID...
 • WYŻSZA FILTRACJA: Wydajność AIRAID...
 • ŁATWA INSTALACJA: Te proste w instalacji,...
 • WYSOKIE WYDAJNOŚCI FILTRÓW POWTÓRNYCH: Każdy...
$329.99 Zobacz ostatnią cenę

Oczywiście wymieniasz filtr powietrza, aby uzyskać większy przepływ powietrza i lepsze osiągi, a ten układ dolotowy zimnego powietrza Airaid nie zawodzi w tej kwestii. Przepuszcza mnóstwo powietrza, jednocześnie odfiltrowując więcej zanieczyszczeń niż kiedykolwiek, czyli dokładnie to, czego oczekujesz od zestawu dolotowego zimnego powietrza.

Osłona termiczna chroni filtr przed ciepłem wydzielanym przez silnik, więc nie musisz się martwić, że filtr się zużyje, bez względu na to, co zrobisz z silnikiem.

Jedyną prawdziwą wadą tego wlotu zimnego powietrza jest to, że jest to droższa opcja, ale jeśli szukasz maksymalnych wyników, to jest to filtr powietrza, który chcesz mieć w swoim pojeździe.

Zobacz najnowszą cenę

Plusy

 • Posiada dożywotnią gwarancjęWyprodukowano
 • w USABardzo
 • łatwy w montażuZnakomite
 • korzyści z filtracjiPozwala
 • na duży
 • przepływ powietrzaOsłona
 • termiczna
 • pomaga chronić
filtr

Wady

 • Droższa opcja

9. Wyczynowy dolot powietrza Mishimoto - BMW serii 3

Poza K&N, Mishimoto jest jedyną marką, która dwukrotnie znalazła się na naszej liście, i to nie bez powodu. Choć części Mishimoto są z pewnością droższą opcją, korzyści w zakresie osiągów Twojego pojazdu są oczywiste.

Wlot powietrza Mishimoto Performance nie tylko zapewnia lepszy przepływ powietrza, ale także jest lekki, co również pomaga. Ale tylko dlatego, że wpuszcza mnóstwo powietrza i jest lekki, nadal świetnie radzi sobie z filtrowaniem zanieczyszczeń, co oznacza, że Twój silnik pozostaje bezpieczny.

34 Recenzje Mishimoto MMAI-F30-12P Wyczynowy wlot powietrza...
 • Pasuje bezpośrednio do BMW F30 N20/N26 2012+Funkcjonuje
 • z fabrycznym kanałem dolotowym.
 • ...
 • Aluminiowy airbox pozwala zmniejszyć wagę i...
 • Aluminiowa rura wlotowa zawiera...
$423.95 Zobacz ostatnią cenę

Jeśli jeździsz modelem BMW serii 3 F3X z lat 2012-2017 i możesz sobie pozwolić na wyższą cenę wstępną tego filtra powietrza, to nie znajdziesz lepszej opcji. Problemem jest właśnie cena. Jest to najdroższy wlot zimnego powietrza na naszej liście, ale jeśli jeździsz BMW serii 3, to prawdopodobnie przyzwyczaiłeś się już do wyższych cen wszystkich ich części.

Zobacz ostatnią cenę

Plusy

 • Posiada dożywotnią gwarancjęLekka
 • konstrukcjaPozwala
 • na duży
 • przepływ powietrzaDoskonale
 • poprawia osiągiŁatwy
 • w
 • montażu

Wady

 • Bardzo drogi produkt

10. PRL Motorsports "Cobra" Cold Air Intake - Honda Civic

Nie bez powodu tak wiele osób zmienia swoje Hondy Civic w samochody tuningowe, a jednym z najłatwiejszych tuningów, jakie można wprowadzić na rynek, jest wlot zimnego powietrza. Dzięki wlotowi zimnego powietrza PRL Motorsports "Cobra" otrzymujesz najlepszy z najlepszych, aby rozpocząć swoją podróż.

Ten dolot zimnego powietrza może zapewnić od 9 do 14 koni mechanicznych przyrostu mocy w zależności od tuningu i wszystkiego innego, co zrobiłeś z silnikiem, co czyni go jednym z najbardziej efektywnych dolotów zimnego powietrza na rynku.

19 Recenzje PRL Motorsports "Cobra" Cold Air Intake Street...
 • Potwierdzone dynamicznie 9 - 14 koni mechanicznych / moment obrotowy...
 • Obudowa MAF z dwustronnego aluminium (anodowana...
 • Zastosowania: 2016+ Honda Civic 1.5T...
$419.99 Zobacz ostatnią cenę

Jest również łatwy w instalacji, co czyni go jeszcze lepszym wyborem dla osób, które w przeszłości nie wykonywały zbyt wielu prac przy swoim pojeździe. Nie tylko zapewnia ogromny wzrost przepływu powietrza, ale także zapewnia mnóstwo możliwości filtracji.

Istnieją dwie główne wady "Cobry", pierwszą z nich jest cena. Ale chociaż jest to bez wątpienia jeden z najdroższych zestawów dolotowych zimnego powietrza na naszej liście, korzyści z jego wydajności sprawiają, że jest wart każdego centa.

Drugim problemem jest fakt, że nie pasuje on do Hondy Civic Si. Zamiast tego, ten wlot zimnego powietrza pasuje do Hondy Civic 1.5T, o ile jest to model 2016 lub nowszy. To nadal dość duży zakres Civics choć, więc jest duża szansa, że będzie pasować do Twojego pojazdu.

Zobacz najnowszą cenę

Plusy

 • Przyrost mocy od 9 do 14 koni
 • mechanicznychDożywotnia
 • gwarancjaŁatwa
 • instalacjaZapewnia
 • duży przepływ powietrzaDuża
 • moc filtracji

Wady

 • Bardzo droga opcjaNie
 • znajduje Honda SI

Poradnik kupującego dolot zimnego powietrza

Przy tak wielu wspaniałych opcjach i tak wielu drobiazgach, to naturalne, że masz kilka pytań, gdy próbujesz zamówić produkt.

Rozumiemy to i dlatego stworzyliśmy ten obszerny przewodnik kupującego, który poprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć i odpowie na najważniejsze pytania, jakie możesz mieć!

Dlaczego warto mieć wlot zimnego powietrza

Zanim przystąpisz do montażu zestawu dolotowego zimnego powietrza w swoim pojeździe, musisz zdecydować, czy jest on dla Ciebie odpowiedni. Nawet jeśli nie zamierzasz budować samochodu o wysokich osiągach, istnieje duża szansa, że zestaw dolotowy zimnego powietrza będzie dobrą inwestycją.

Ponieważ choć wiele osób skupia się na korzyściach związanych z osiągami pojazdu, wlot zimnego powietrza nie jest jedyną zaletą. Dlatego wyróżniliśmy cztery różne korzyści, jakie można uzyskać po zamontowaniu zestawu dolotowego zimnego powietrza w pojeździe.

1. Dodatkowa moc

Nie ma wątpliwości, że zamontowanie wlotu zimnego powietrza w pojeździe poprawi jego ogólne osiągi. Choć nie jest to nic takiego jak instalacja turbo czy tuning, instalacja wlotu zimnego powietrza jest prawdopodobnie najłatwiejszą modernizacją, jaką możesz przeprowadzić w swoim pojeździe, aby uzyskać nieco więcej mocy.

Instalując wlot zimnego powietrza w swoim pojeździe, możesz spodziewać się przyrostu mocy od 5 do 15 koni mechanicznych, w zależności od tego, czym jeździsz i jaki zestaw wybierzesz.

2. Większa ochrona

Zadaniem filtra powietrza jest zapobieganie przedostawaniu się zanieczyszczeń do silnika pojazdu. Podczas gdy fabryczne i jednorazowe filtry powietrza spełniają to zadanie w stopniu zadowalającym, nie ma wątpliwości, że wiele zmodernizowanych wlotów zimnego powietrza wykonuje tę pracę jeszcze lepiej.

Utrzymywanie większej ilości zanieczyszczeń z dala od silnika pomaga go chronić, a także sprawia, że działa on dłużej i ma mniej problemów. Kto wie, że nowy wlot zimnego powietrza może rzeczywiście zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

3. Lepsza wydajność paliwa

Mówiąc o oszczędzaniu pieniędzy, modernizacja wlotu powietrza zazwyczaj prowadzi do lepszego zużycia paliwa! Więcej powietrza docierającego do silnika daje mu nieco więcej mocy, a wszystko to bez zwiększania zużycia paliwa. Dlatego następnym razem, gdy będziesz chciał wjechać na autostradę, nie będziesz musiał tak mocno naciskać pedału gazu, co oznacza, że do komory spalania trafi mniej paliwa.

Im mniej paliwa zużyjesz, tym rzadziej będziesz jeździć na stację benzynową i tym mniej pieniędzy wydasz na tankowanie! Chociaż nie jest prawdopodobne, aby całkowicie zrównoważyć koszt zestawu dolotowego zimnego powietrza, to jednak lepiej zaoszczędzić trochę niż nic!

4. Mniej konserwacji

Tradycyjny filtr powietrza trzeba wymieniać co 10 000 do 15 000 kilometrów. W przypadku większości układów dolotowych zimnego powietrza otrzymujesz filtr powietrza wielokrotnego użytku, który wystarcza na cały okres eksploatacji pojazdu, a jego mycie wystarczy co 50 000 do 100 000 mil.

To znacznie mniejszy nakład pracy i oszczędność pieniędzy, ponieważ nie trzeba wymieniać również filtra!

Zestawy uniwersalne a zestawy do konkretnych pojazdów

Wybierając zestaw wlotu zimnego powietrza, jedną z pierwszych decyzji, jaką musisz podjąć, jest to, czy chcesz zestaw uniwersalny czy przeznaczony do konkretnego pojazdu. Nie ma złej odpowiedzi, ale na pewno istnieje wybór, który będzie lepszy dla Ciebie. Poniżej przedstawimy wady i zalety każdego z nich.

Zestawy uniwersalne

Zestawy uniwersalne pasują do niemal każdego pojazdu, co oznacza, że nie musisz wykonywać wielu dodatkowych prac domowych, aby określić, czy będą pasować do Twojego pojazdu.

Jednak czasami nie pasują one tak gładko, co oznacza, że może być konieczne wprowadzenie drobnych modyfikacji, aby je założyć. Co więcej, zazwyczaj nie dają one takich samych rezultatów, jak zestawy przeznaczone do konkretnego pojazdu.

Kolejną zaletą zestawu uniwersalnego jest to, że zazwyczaj jest on tańszy. Chociaż nadal istnieją droższe zestawy premium, jeśli szukasz bardziej przystępnego cenowo wyboru, uniwersalny zestaw dolotowy zimnego powietrza może być dobrym rozwiązaniem.

Zestawy przeznaczone do konkretnych pojazdów

Jeśli kupisz zestaw wlotu zimnego powietrza przeznaczony do konkretnego pojazdu, musisz wykonać dodatkową pracę, aby upewnić się, że wybierasz właściwą opcję dla swojego pojazdu. Dzieje się tak dlatego, że chociaż zestawy te są bardzo łatwe do zainstalowania w danym typie pojazdu, to często nie można ich założyć w żadnym innym.

Dzieje się tak dlatego, że producent części skonstruował zestaw specjalnie dla tego pojazdu, co pozwala mu dostosować każdą część do Twojego pojazdu. Dzięki temu montaż jest nie tylko łatwiejszy, ale często uzyskuje się też lepsze wyniki.

Jednak wadą takiego rozwiązania jest często cena. Zestawy przeznaczone do konkretnych pojazdów kosztują zazwyczaj nieco więcej, ponieważ producent części nie ma tak szerokiego rynku zbytu. Jednak ze względu na wygodę i korzyści związane z wydajnością często warto zapłacić tę niewielką różnicę w cenie.

Czy zestaw dolotowy zimnego powietrza rzeczywiście pozwala zaoszczędzić pieniądze?

Chociaż większość wysokiej klasy zestawów dolotowych zimnego powietrza jest droższa, nie ma wątpliwości, że oferują one pewne oszczędności z miesiąca na miesiąc. Ale jak długo potrwa, zanim te oszczędności faktycznie zrównoważą koszt zestawu?

Cóż, zacznijmy od oszczędności wynikających z braku konieczności wymiany filtra powietrza. W zależności od tego, czym jeździsz, filtr powietrza kosztuje od 10 do 20 USD i należy go wymieniać co 10 000 do 15 000 mil.

Jeśli więc potrzebujesz filtra powietrza o wartości 15 USD co 10 000 mil, to wystarczy około 150 000 mil, aby zrównoważyć koszt zestawu dolotowego zimnego powietrza o wartości 225 USD. Oczywiście nie jest to jedyna oszczędność, jaką można uzyskać stosując zestaw dolotowy zimnego powietrza. W zależności od tego, czym jeździsz i jakiego zestawu używasz, możesz zaobserwować skok wydajności paliwa od 2 do 5 mil na galon.

Jeśli Twój pojazd osiągnie wynik od 28 do 31 mil na galon, oznacza to oszczędność około 500 galonów paliwa na dystansie 150 000 mil. W zależności od kosztu paliwa to kolejne 1750 do 2500 dolarów oszczędności!

Krótko mówiąc, jeśli kupisz wysokiej jakości wlot zimnego powietrza, który poprawi wydajność paliwa, na pewno zwróci Ci się to w dłuższej perspektywie.

Czy trzeba wyregulować silnik po zamontowaniu wlotu zimnego powietrza?

Jest to jedno z najczęstszych pytań, ale o ile nie modyfikujesz większej liczby części w swoim pojeździe, nie musisz go dostrajać po zamontowaniu zestawu dolotowego zimnego powietrza.

Zestawy te po prostu nie dodają wystarczającej ilości powietrza, aby ECM musiał dostosować ustawienia wydajności. Jednak mimo, że nie ma potrzeby dostrajania silnika po zamontowaniu zestawu dolotowego zimnego powietrza, istnieje duża szansa, że uzyskasz jeszcze lepsze osiągi, jeśli to zrobisz.

Dlaczego warto zamontować osłonę termiczną w układzie dolotowym zimnego powietrza?

Aby uzyskać maksymalne korzyści z zastosowania filtra powietrza, powietrze dostające się do silnika musi być możliwie jak najzimniejsze. Ponieważ jednak filtr powietrza znajduje się w gorącej komorze silnika, nie zawsze jest to łatwe zadanie.

Osłona termiczna wlotu zimnego powietrza pomaga utrzymać niską temperaturę samego filtra, dzięki czemu powietrze dostaje się do silnika w niższej temperaturze. Poprawia to ogólne osiągi i daje najlepsze możliwe wyniki. Patrząc na zestaw wlotu zimnego powietrza z osłoną termiczną i bez niej, zawsze wybieraj ten z osłoną termiczną.

Wnioski końcowe

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś kupić zestaw dolotowy zimnego powietrza do swojego samochodu, pozwól nam być tym, który Cię do tego skłoni. Kupno takiego zestawu ma wiele zalet, nawet jeśli zdecydujesz się na opcję z niższej półki, taką jak Nextirrer Universal Air Intake Kit.

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć więcej mocy, lepszą wydajność paliwa, czy po prostu jesteś zmęczony pozbywaniem się filtrów powietrza co 10 000 mil, zestaw dolotowy zimnego powietrza rozwiązuje wszystkie te problemy. Są one również bardzo łatwe w montażu, więc nie ma powodu, abyś nie mógł zrobić tego sam!

Sebastian Morawiecki

Redakcja vwjetta.pl