25 maja 2017 Udostępnij

Jak chronić lakier w czasie lata?

Żeby uzyskać dobry stan i wygląd lakieru na kilka lat, trzeba się o niego odpowiednio zatroszczyć. Chodzi głównie o to, aby zmniejszyć możliwość negatywnego działania promieni słonecznych.

Efektywny lśniący lakier

Każdemu kierowcy na pewno zależy na tym, aby dbać o swój samochód. Aby jazda była komfortowa, stan techniczny samochodu musi być na bardzo wysokim poziomie. Jeśli chodzi o sam wygląd pojazdu, to najważniejszą rolę odgrywa tutaj karoseria. Jej wygląd powinien cieszyć oko szczególnie latem, kiedy dzień jest dłuższy i dłużej oraz w lepszym świetle można podziwiać jej zalety. Dbając o lakier w odpowiedni sposób, przez wiele lat będzie można cieszyć się jego ładnym wyglądem i sprawić, że na drodze będzie się on wyróżniał spośród innych. Najładniejszy kolor lakieru to taki, który jest żywy i nie ma na nim zmatowień. Warto wiedzieć, co zrobić, aby osiągnąć taki efekt.

Karoseria

Mycie samochodu to najważniejszy element dbałości o niego. W lecie jest to łatwiejsze niż w zimie. Nie poleca się myjni bezdotykowych, bo nie są zbyt dokładne, a po myciu w nich samochodu można zauważyć na lakierze rysy. Lepiej zdecydować się na mycie ręczne i używanie preparatów do lakieru.

Woskowanie

Woskowanie to bardziej zaawansowany etap dbałości o auto. Rynek udostępnia takie woski, które sprawiają, że nie trzeba wkładać zbyt wiele pracy w woskowanie. Wosk zwiększa ochronę lakieru, ale ważne, aby użyć do wszystkich elementów pojazdu (także zderzaków czy progów). Lepiej wybrać produkt droższy, bo ma się gwarancję, że nie zadziała on szkodliwie.

Przygotowanie samochodu do lata

Zanim rozpocznie się jakiekolwiek działanie, trzeba dokładnie przeczytać instrukcję na opakowaniu. Powinny być tam zawarte informacje o tym, żeby polerować ruchami okrężnymi i używając szmatki z mikrofibry, ponieważ ona dobrze rozprowadzi wosk i jest delikatna, więc nie uszkodzi lakieru. Jeśli lakierowanie będzie przeprowadzone właściwie, to lakier uzyska blask i żywy kolor.

Który wosk jest najlepszy

Ponieważ na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju lakierów, to dobrze jest przeanalizować, który będzie najlepszy. Lakier powinien nie tylko nabłyszczać, ale także chronić przed działaniem promieni słonecznych. Marka K2 zapewnia wysoką jakość produktu i odpowiednie efekty jego zastosowania. Dobrze, jeśli wosk zawiera dodatkowo polimery skutecznie wnikające w powłokę lakieru, bo pomoże to wzmocnić jego strukturę. Najważniejszą zasadą jest to, żeby polerować tylko te auta, które wcześniej były umyte. Dzięki temu można się uchronić przed zarysowaniami.

Sebastian Morawiecki

Redakcja vwjetta.pl