30 marca 2017 Udostępnij

BEZPIECZNE MYCIE SAMOCHODU

Bezpieczne mycie samochodu będzie polecane dla wszystkich niezależnie od tego w jakim stanie znajduje się ich lakier. Korzystając z dobrych środków oraz narzędzi musimy starać się myć auto zgodnie z określonymi standardami jakości i bezpieczeństwa. To bardzo ważny element prac, który będzie trzeba wykonać, a więc chodzi o jak najdokładniejsze możliwe oczyszczenie nadwozia w samochodzie.

W ramach autodetailingu będzie wykonywać się wiele etapów zabiegów, które rozpoczynają się od zastosowania specjalnej piany aktywnej. Profesjonalna piana ma neutralne pH i będzie bezpieczna dla lakieru oraz elementów plastikowych. Pozwala to na wstępne zmycie bieżącego brudu i pozwoli bezpiecznie myć auto szamponem. Kolejna sprawa to mycie kół i nadkola. Uzasadnieniem dla takiej kolejności będzie fakt, że wypłukiwanie piasku i błota z nadkól powodować może ubrudzenie czystego lakieru dużymi ilościami brudu. Nadkola płuczemy starannie i nie oszczędzamy wody pod dużym ciśnieniem.

Zabiegi pielęgnacyjne samochodu

Mycie kół pojazdu będzie oparte na kilku etapach czyszczenia. Koła są jednym z najtrudniejszych części samochodu do utrzymania w czystości i odpowiedniego zabezpieczenia. Będzie się tam między innymi osadzać pył z klocków hamulcowych oraz brud, który będzie unosił się z nawierzchni. Do usuwania zanieczyszczeń będzie używać się specjalnego żelu, który może skutecznie rozpuszczać osady i wbite w powierzchnię lakieru cząstki metaliczne. Będzie można używać również preparatów umożliwiających usuwanie smoły oraz asfaltu. Na koniec felga również może być glinkowana i zabezpieczna.

Prawidłowe mycie samochodu

Przy zastosowaniu dwóch wiader, które mają specjalnie przygotowane separatory brudu Grit Guard i do tego również bezpiecznej rękawicy z wełny oraz delikatnego szamponu będzie można dokładnie i bezpiecznie umyć samochód. Trudno dostępne miejsca nadwozia takie jak emblematy, plastikowe elementy zderzaków, uszczelek i tym podobnych będzie się czyścić miękkimi pędzelkami, by w ten sposób brud wyciągnąć dosłownie z każdego zakamarku. Niezwykle ważny element w trakcie mycia to również dekontaminacja. To chemiczne oczyszczenie nadwozia poprzez zastosowanie specjalnych środków do usuwania między innymi śladów smoły a także wszelkich zanieczyszczeń metalicznych, które znajdują się niestety praktycznie na każdym użytkowanym samochodzie.

Glinkowanie

Na etapie mycia pojazdu niemożliwe będą do usuwania intensywne głębokie zabrudzenia. Kolejnym krokiem powinno być glinkowanie pojazdu, a więc proces, który będzie oczyszczał powierzchnię z osadzonych głęboko cząstek brudu, asfaltów, smoły, pozostałości z owadów, soków z drzew czy też pyłów z klocków hamulcowych.

Mariusz Stankiewicz

Redakcja vwjetta.pl