19 maja 2021 Udostępnij

Porady, sztuczki i narzędzia do usuwania sierści zwierząt domowych

Przyznaję się - jestem frajerem moich futrzanych przyjaciół. Moja żona i ja jesteśmy dumnymi właścicielami dwóch Akit (Kodiak i Kashi) oraz dwóch kotów rasy snowshoe (Stoli & Skyy - tak; ich imiona pochodzą od marek wódki). Choć wszyscy są na szczęście zdrowymi członkami rodziny, czasami musimy zabrać ich do gabinetu weterynaryjnego lub do spa dla zwierząt, aby się trochę rozpieścić.

To właśnie wtedy moja miłość szybko przechodzi na Ciemną Stronę.

Posiadanie zwierząt w samochodzie pozwala im dzielić się swoim futrem z moim wnętrzem. A szczerze mówiąc, usuwanie ich z tapicerki, siedzeń samochodowych, a nawet zakamarków innych części wnętrza jest upierdliwe.

Chociaż jest prawie niemożliwe, aby uniknąć sierści zwierząt domowych w naszych codziennych kierowcach, kiedy już wskoczą do środka, istnieją pewne wskazówki dotyczące usuwania, ograniczania rozprzestrzeniania się i narzędzi, których możesz użyć, aby ułatwić sobie zadanie.

Ponieważ jutro w USA obchodzimy Święto Dziękczynienia, w dzisiejszym blogu AvalonKing skupimy się na tych wdzięcznych wskazówkach dotyczących usuwania sierści zwierząt domowych. Przedstawię również kilka wskazówek, jak ograniczyć rozprzestrzenianie się sierści zwierząt domowych, oraz kilka narzędzi, których używam, aby uprościć to tak powszechne zadanie.

Spis treściDlaczego trudno jest usunąć sierść zwierząt domowych z wnętrza samochodu? Sposoby usuwania sierści zwierząt domowych z samochoduJak zapobiegać przyklejaniu się sierści zwierząt domowych do wnętrza samochodu?

Dlaczego trudno jest usunąć sierść zwierząt domowych z wnętrza samochodu?

Większość zwierząt domowych jest hodowana do życia na zewnątrz. Z biegiem lat genetyka i matka natura pomogły zwierzętom domowym wyhodować i zrzucić sierść, która działa jak płaszcz ochronny na zimne warunki pogodowe. Problem polega na tym, że włosy te różnią się od włosów ludzkich. Jest on zazwyczaj grubszy, zawiera więcej protein i pochłania ładunki elektrostatyczne w większym stopniu niż kilka innych zwierzęcych futer.

W związku z tym sierść zwierząt domowych w naturalny sposób przykleja się do tkanin, skór i innych materiałów. Dodając fakt, że dywany i tkaniny wewnętrzne są również dość statyczne, te dwie rzeczy będą naturalnie grawitować do siebie - tworząc w ten sposób wyzwanie, przed którym wszyscy stoimy, aby usunąć sierść zwierząt domowych z siedzeń samochodowych, tkanin bagażnika i innych materiałów samochodu.

Dodatkowo, sierść zwierząt domowych ma unikalny sposób penetrowania tych zakamarków w szwach siedzeń, elementów wnętrza i nie tylko. To potęguje frustrację związaną z usuwaniem, której wszyscy doświadczamy, ale nie jest to zadanie niemożliwe.

Do skutecznego usuwania, właściciele samochodów będą używać szczotek do włosów zwierząt, odkurzaczy i innych narzędzi do usuwania włosów. Poniżej przedstawiamy kilka z tych sposobów oraz kilka sprytnych rozwiązań typu "zrób to sam".

samochody

Sposoby na usuwanie sierści zwierząt domowych z samochodu

Teraz przejdziemy do sedna sprawy. Jeśli szukasz szybkiej i łatwej metody usuwania sierści zwierząt domowych z wnętrza samochodu - trudno będzie Ci znaleźć takie informacje. Prawda jest taka, że prawidłowe usunięcie sierści zwierząt domowych wymaga czasu i cierpliwości. Istnieje jednak kilka narzędzi i metod, których możesz użyć, aby przyspieszyć to żmudne zadanie.

Metoda elektryczności statycznej

Pamiętasz, jak nauczycielka z 5 klasy pokazała Ci, jak działa elektryczność statyczna - nadmuchując balon, pocierając nim głowę i sprawiając, że włosy stają dęba? Cóż, ta sama taktyka może być stosowana do usuwania włosów zwierząt domowych z trudnych do usunięcia tkanin samochodowych, siedzeń, a nawet tych trudno dostępnych miejsc.

Aby to było skuteczne, musisz zdobyć kilka balonów wielkości imprezy i nadmuchać je. Gdy są już w pełni nadmuchane, pocieraj balon na tkaninie samochodu, gdzie utknęły włosy zwierzęcia. Po rozwinięciu niektórych opłat, po prostu przesuń balon nad tym obszarem i obserwuj, jak włosy zwierząt domowych przyklejają się do balonu.

Teraz, to nie jest zamiar w pełni usunąć wszystkie włosy zwierząt domowych, ale będzie luźne dość trochę - co pozwala na użycie próżni, aby usunąć resztę.

Metoda gumowych rękawiczek

Używając pary rękawic kuchennych, stosujemy metodę statycznego balonu i zwiększamy jej głośność do 11. W tym przypadku, masz zamiar użyć właściwości elektryczne wody, gumy i elektryczności statycznej. Oto jak to się robi.

Krok 1: Znajdź parę kuchennych rękawic gumowych.

Krok 2: Załóż rękawice i polej je wodą z kranu.

Krok 3: Spryskaj tapicerkę lub tkaninę lekką mgiełką wody za pomocą butelki z rozpylaczem.

Krok 4: Pocieraj materiał gumowymi rękawicami lub zamiataj go energicznie rękawicami - sierść zwierzęcia będzie się przyklejać do opuszków palców. Aby łatwiej usunąć sierść, weź wiadro z wodą i wypłucz rękawice, ponieważ osadzają się na nich włosy zwierząt domowych.

Wskazówka - Aby uzyskać dodatkową siłę usuwania włosów zwierząt domowych, dodaj trochę płynu do zmiękczania tkanin do wiadra z wodą i butelki z rozpylaczem. Pomoże to rozluźnić włosy zwierzęcia z powierzchni, dzięki czemu łatwiej będzie je usunąć.

Gdy ty usuwałeś najwięcej zwierzęcia domowego włosy, pozwolić tkaninę inside samochód suszyć, then używać shop-vac usuwać ekstra zwierzęcego włosa.

Metoda szczotki i odkurzacza dla zwierząt domowych

Ten jest moim ulubionym do wykorzystania po zabraniu szczeniaków do weterynarza lub parku dla psów. Jeśli masz dużo sierści zwierząt domowych na tkaninie wewnętrznej, użyj szczotki do czyszczenia sierści zwierząt domowych (jak ta pokazana powyżej) i użyj szczotki do zebrania sierści zwierząt domowych w jednym obszarze.

Szczotka znacznie rozluźni włosy i pozwoli Ci odkurzyć stos sierści zwierząt domowych. To wideo jest dobre do oglądania, aby pokazać, jak to jest zakończone.

Zapomnij o rolkach do kłaczków

Każdy właściciel zwierzęcia domowego rozumie, jak ważne jest posiadanie pod ręką dużej ilości rolek do kłaczków. Choć są one świetne w usuwaniu sierści zwierząt z ubrań, nie są tak dobre w pozbywaniu się jej z wnętrza samochodu. Jeśli chcesz wykonać to samo zadanie, ale wydać o wiele mniej pieniędzy, rozważ taśmę duct tape lub taśmę pakową.

Wystarczy owinąć taśmę z powrotem na rękę i nacisnąć, aby zebrać włókna zwierzęcia, a następnie podnieść ją do góry. Kiedy taśma jest pełna włosów, powtarzaj ten krok, aż skończysz.

Jak zapobiegać przyklejaniu się sierści zwierząt do wnętrza samochodu?

A gdybyś mógł skrócić czas usuwania sierści zwierząt domowych z wnętrza samochodu, ciężarówki lub SUV-a? Cóż, jeśli zastosujesz się do kilku poniższych wskazówek, znacznie zaoszczędzisz czas, zmniejszysz frustrację i ochronisz swoje wnętrze przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Wskazówka nr 1 - najpierw wyszczotkuj swoje zwierzęta

W większości przypadków sierść zwierząt domowych przykleja się do Twojego wnętrza, ponieważ jest luźno dopasowana do Twojego kota lub psa. Aby skrócić czas usuwania nadmiernej ilości włosów, przed podróżą samochodem dobrze wyszczotkuj swoich futrzanych przyjaciół. Pomoże to usunąć martwe włosy - czyli większość rzeczy, które znajdują nowy dom w Twojej kabinie.

Właściciele psów mogą rozważyć zainwestowanie w wysokiej jakości system szczotek, takich jak FURminator, który pomaga rozrzedzić podszerstek i luźną sierść.

Wskazówka nr 2 - Kup pokrowiec na siedzenie

Jeśli możesz kontrolować, gdzie Twój zwierzak siedzi w samochodzie, prawdopodobnie jesteś Cezarem Milanem. Jeśli nie jesteś tak niesamowity, możesz rozważyć zakup pokrowca na siedzenie lub systemu typu Petrider. Pomoże to utrzymać sierść, piasek, brud i inne zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt domowych z dywanów, siedzeń i innych tkanin.

Gdy jazda ze zwierzęciem się skończy, wystarczy je ostrożnie wyjąć, wytrzepać na zewnątrz i można ruszać. Być może pozostaną jakieś resztki, które łatwiej będzie usunąć.

Porada nr 3 - Nosidełko podróżne

Dla tych, którzy mają mniejsze psy lub koty, kolejnym dobrym pomysłem jest zainwestowanie w transporter dla zwierząt. To znowu - izoluje zwierzę w określonym obszarze i jednocześnie chroni Twoje siedzenia i inne części wnętrza. Ten rodzaj metody jest szczególnie pomocny, gdy na dworze pada deszcz, a Ty mimo to musisz przewieźć gdzieś swojego mokrego psa.

Dowiedz się więcej na http://witchcraft.org.pl/

Sebastian Morawiecki

Redakcja vwjetta.pl