17 listopada 2020 Udostępnij

Wskazówki dotyczące znajdowania najlepszych materiałów informacyjnych

Deszcz jest do bani. Poważnie, choć może być źródłem życiodajnego nawodnienia, to jednak może również całkowicie poprawić świeżo umytą i woskowaną jazdę. Podczas gdy w ostatnich latach wprowadzono na rynek kilka niesamowitych produktów do pielęgnacji samochodów, które odpychają wodę i utrzymują samochody w czystości, walka o utrzymanie samochodów w czystości jest naprawdę prawdziwa. To właśnie to inspiruje nas do szukania najlepszych środków do pielęgnacji samochodów.

Należy pamiętać, że odmienne jest podejście do detaliowania czarnych samochodów, ponieważ jest ono inne.

Ten fakt życia inspiruje właścicieli samochodów na całym świecie do szukania wysoko i nisko w poszukiwaniu najlepszych materiałów do detalowania. Problem polega na tym, jak znaleźć produkty do detalowania, które nie złamią banku?

Na szczęście - jesteśmy tu po to, aby dostarczyć Ci wewnętrznej gałki tego, czego powinieneś szukać w każdym detalu; od tego, jakich ręczników z mikrofibry użyć, po to, czy gliniany pręt jest mądrą inwestycją.

Tak więc, podzielmy się kilkoma wskazówkami dotyczącymi znalezienia myjni i materiałów do uszczegółowienia samochodu, które dostarczą Ci wartości.

Przełamywanie etapów automatycznego wyszukiwania szczegółów

Zanim pójdziesz do lokalnego sklepu z częściami samochodowymi lub Google wyszuka najlepsze zestawy do mycia i detalowania samochodów, to prawdopodobnie dobry pomysł, aby przejrzeć, co jest zawarte w pełnej pracy auto detalowania.

Szczerze mówiąc, najfajniejszą rzeczą w opiece nad samochodami jest to, że można go dostosować na podstawie upodobań, zdolności i poziomu umiejętności każdego właściciela samochodu.

Co jest związane z detalami zewnętrznymi samochodów?

Na zewnątrz każdego samochodu osobowego, ciężarowego lub SUV'a jest dużo brudu, gruzu i zanieczyszczeń. Od ptasich odchodów do kropel deszczu spowodowanych smogiem, istnieje kilka materiałów, które mogą zmienić Twój samochód z gładkiego i czystego - w puch i brudny.

Umyj samochód

Aby rozpocząć proces detalowania nadwozia, producenci produktów do pielęgnacji samochodu, tacy jak Chemical Guys, zalecają mycie felg i opon. W rzeczywistości ma to wiele sensu, gdy myśli się o tym z kilku powodów:

Aby prawidłowo umyć felgi i opony, należy zebrać następujące materiały:

 • Dobra rękawica do mycia rękawic, gąbka z mikrofibry lub ręcznik
 • Pędzelka do mycia z miękkim włosiem
 • Spryskiwacz do wielokrotnego użytku lub do czyszczenia opon i kół
 • Opatrunek do opon lub produkt do nabłyszczania opon (po zakończeniu etapu mycia samochodu).

Drugi krok polegałby na umyciu samochodu. Celem mycia pojazdu jest usunięcie z powierzchni lakieru brudu, szczątków, ptasich odchodów, smoły, odprysków pluskiew i innych zanieczyszczeń. Problem polega na tym, że niektóre z tych materiałów mogą być wrzodem na tyłku do usunięcia.

Jednak po umyciu samochodu mydłem i zastosowaniu metody "dwóch wciągarek" (obejrzyj film powyżej, aby się o tym dowiedzieć) - użycie glinianego pręta do usuwania tych trudnych do usunięcia materiałów jest mądrym pomysłem.

Aby prawidłowo umyć samochód, należy zebrać następujące produkty do czyszczenia detali samochodowych:

 • Mydło lub szampon samochodowy odpowiedni dla danej myjni samochodowej
 • A wysokiej jakości wiaderka do mycia mitt(2) Dobra dysza rozpylająca
 • Ręczniki do suszenia lub ircha

Woskowanie i polerowanie

Ostatnim etapem wykonywania detali karoserii zewnętrznych jest woskowanie i polerowanie. Ma to na celu zapewnienie dodatkowej warstwy ochrony lakieru bezbarwnego.

Podczas gdy istnieją bardziej proaktywne i skuteczne sposoby ochrony lakieru pojazdu i zwiększenia połysku (patrz ten artykuł o powłokach nano-ceramicznych dla majsterkowiczów) - tradycyjna metoda woskowania i polerowania samochodu jest nadal dość przyzwoitym sposobem na utrzymanie czystego wyglądu samochodu.

Aby ukończyć etap woskowania i polerowania samochodu, będziesz chciał zebrać następujące auto materiałów eksploatacyjnych:

 • Płynny wosk samochodowy i politura samochodowa "all-in-one"
 • Polerka orbitalna
 • Wkładki polerskie z mikrofibry

Wyposażenie wnętrza samochodu

Czyszczenie i detalowanie wnętrza pojazdu jest tak samo ważne jak na zewnątrz. Pełne uszczegółowienie wnętrza obejmuje odkurzanie i czyszczenie foteli, plastikowych, winylowych i skórzanych elementów wykończeniowych oraz czyszczenie szkła (wewnątrz i na zewnątrz).

Podczas procesu detalowania wnętrza samochodu należy zebrać następujący sprzęt i materiały do czyszczenia samochodu:

 • Przenośny odkurzacz
 • Materiały podłogowe i elementy skórzane
 • Sprzątaczka do szyb
 • A wysokiej jakości środek do czyszczenia wnętrza samochodu

Wskazówki dotyczące znajdowania najlepszych zewnętrznych materiałów wykończeniowych

Istnieje mnóstwo wyjątkowych marek, które specjalizują się w czyszczeniu samochodów z zewnątrz, w tym Meguiar, Car Guys i innych. Ale nie jesteśmy tu po to, by pieprzyć produkty innych ludzi.

Naszym celem jest, aby uzbroić się w faktyczne wskazówki na temat tego, jakie cechy lub funkcje należy szukać w każdym z produktów, które kupujesz. Ale nie zamierzamy polecać konkretnych produktów lub marek - to zależy od Ciebie.

Każdy produkt zewnętrzny powinien zmniejszać odkładanie się brudu drogowego lub poprawiać swoją zdolność do całkowitego usuwania brudu i zanieczyszczeń.

Kategorie produktów wymienione poniżej to te, z którymi zmaga się większość właścicieli samochodów, więc - oto kilka ważnych cech, których należy szukać w każdej dostawie detali samochodowych.

Koła i opony Materiały eksploatacyjne

Pierwszym krokiem w detalach samochodowych jest mycie kół i opon. Jak zauważyliśmy powyżej, istnieje kilka materiałów do mycia opon, które trzeba będzie zebrać, aby poprawnie wykonać ten krok. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, czego należy szukać z każdym z elementów naszej listy.

Gąbka lub Ręcznik

Nie chcesz drapać kółek, kiedy są czyszczone, prawda? Cóż, aby to zrobić, musisz je umyć miękkim, a jednocześnie trwałym materiałem - np. bawełnianą rękawicą do prania lub gąbką/rękawicą z mikrofibry.

Oto końcówka - upewnij się, że jest wykonana z grubych i chłonnych materiałów, jest niestrzępiąca się i nie rysuje, a także nie skąpi rozmiarów. W tym przypadku, im większa rękawica do prania, tym lepiej.

Miękka szczotka do szorowania z włosiem

Jeśli posiadasz stalowe koła, do ich czyszczenia należy używać szczotki z miękkim włosiem. Oto końcówka - upewnij się, że jest wykonana z włosia o średniej sztywności i gumowego uchwytu. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko uszkodzenia kół lub kołpaków, jeśli je posiadasz.

Środek do czyszczenia opon i kół w sprayu

Istnieją cztery cechy, których potrzebujesz w wysokiej jakości oponach i myjkach do kół. Każdy produkt używany do czyszczenia felg i opon powinien być bezkwasowy, zachowywać neutralną formułę o zrównoważonym pH, być bezpieczny dla wielu typów felg i zmieniać kolory w przypadku przenikania pyłu hamulcowego lub głębokiego brudu. Poinformuje Cię to o tym, że działa dobrze, a kiedy nadejdzie czas na spłukanie.

Produkty do opalania lub nabłyszczania opon

W przypadku produktu do nadawania oponom połysku lub opatrunku kluczowe jest, aby upewnić się, że jest to formuła nie tłusta, ponieważ po nałożeniu będzie się ona po prostu rozmazywać. Spróbuj znaleźć taki, który nie zawiera alkoholu, ponieważ wysuszy to gumę na oponach i doprowadzi do ich pęknięcia. Wreszcie, produkty samoschnące z połyskiem opon są również całkiem niezłe - zwłaszcza jeśli są wzmacniane polimerami.

Mycie pojazdu

Po wyczyszczeniu opon i kół, przejdziesz do mycia nadwozia. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak znaleźć najlepsze środki do mycia samochodu.

Mydło do mycia samochodów

Jednym z błędów popełnianych przez kilku właścicieli samochodów jest używanie do mycia swoich samochodów mydła do naczyń lub wielofunkcyjnych mydeł lub odtłuszczaczy. Jest to zły pomysł z kilku powodów. Ważną wskazówką jest, aby używać tylko farby samochodowej specyficzne mydło lub szampon do mycia samochodów. Mydła powinny mieć skoncentrowaną formułę, mogą być używane do mycia ręcznego lub natryskowego urządzeń myjących, mają zrównoważoną formułę pH, i rozwija silną, trwałą pianę.

Myjnia Mitt

Każda rękawica do prania powinna być wykonana z grubego i chłonnego materiału o profesjonalnej jakości czyszczenia (co oznacza, że jest niestrzępiąca się i nie rysuje) i jest wygodna w użyciu.

Wiadra na pranie

Profesjonalni specjaliści od detali zalecają stosowanie dwubutlonowej metody mycia samochodu. Dzięki temu nie trzeba ponownie nakładać brudu i zanieczyszczeń na powierzchnię. Same wiadra powinny mieć co najmniej 5 galonów, być wykonane z tworzywa sztucznego i wyposażone w uchwyty ułatwiające transport.

Wysokiej jakości dysza rozpylająca

Płukanie pojazdu jest przedostatnim etapem jego mycia. Należy to zrobić za pomocą wysokociśnieniowej dyszy rozpylającej podłączonej do standardowego węża. Zalecany jest zakup dyszy metalowej z gumową powłoką zewnętrzną, wysokowytrzymałej i regulowanej.

Ręczniki do suszenia lub Chamois

Na koniec, będziesz chciał kupić grube, mikrofibrowe ręczniki do suszenia lub użyć kozice do suszenia pojazdu. Zmniejszy to możliwość zarysowania, powstania plam wodnych lub zawirowań.

Woskowanie i polerowanie samochodów

Wosk samochodowy i lakier to sprawdzony i czasochłonny sposób na zabezpieczenie lakieru bezbarwnego - przy jednoczesnej poprawie połysku. Jeśli zamierzasz skorzystać z tej metody w przeciwieństwie do nakładania powłoki nano-ceramicznej DIY lub uszczelniacza do farb, będziesz chciał zastosować się do tych wskazówek.

Płyn, wosk i polski produkt łączony

Po pierwsze, należy użyć płynu, wosku i polerować syntetyczny produkt kombinowany. Te produkty typu "wszystko w jednym" są znacznie łatwiejsze w aplikacji i usuwaniu - i całkiem dobrze chronią i nabłyszczają Twój pojazd. Upewnij się, że każdy stosowany produkt ma wyjątkowe właściwości hydrofobowe i jest nietłustą formułą.

Polerka Orbitalna

Do nakładania i usuwania należy użyć polerki oczodołowej z podkładkami z mikrofibry. Dobra polerka do oczodołów powinna oferować wiele prędkości, mieć gumową powłokę ochronną i dobrze dopasować się do dłoni. Pady powinny być wykonane z mikrofibry, a w szczególności do nakładania i polerowania rodzaju wosku samochodowego i pasty polerskiej, której używasz.

Materiały do wykańczania wnętrz

Końcowym etapem profesjonalnej pracy przy wykonywaniu detali jest zazwyczaj wnętrze i szkło. Najpierw odkurzasz i usuwasz wszystkie śmieci z pojazdu, używasz środka czyszczącego w sprayu lub produktu do konserwacji plastiku, winylu lub skóry, a na końcu czyścisz szybę (wewnątrz i na zewnątrz).

Odkurzyć .

Na rynku istnieje kilka przenośnych odkurzaczy, które mogą być używane wewnątrz i na zewnątrz. Jednak jedną z nich jest jak najczęstsze czyszczenie odkurzacza lub worków. Nie chcesz recyrkulować kurzu i zanieczyszczeń wewnątrz samochodu, gdy próbujesz je usunąć.

Plastik

Szczegóły dotyczące wnętrza, a następnie przesuwa się, aby wytrzeć wszystkie materiały wewnątrz samochodu. Problem polega na tym, że - w zależności od samochodu i poziomu wykończenia - w przypadku niektórych winylowych lub skórzanych elementów wnętrza możesz mieć cały plastik.

Oto wskazówka - upewnij się, że zakupiłeś środki czyszczące, które są przeznaczone do danego rodzaju materiału.

Środek do czyszczenia szkła

Ostatnim etapem jest czyszczenie szkła od wewnątrz i na zewnątrz. Do czyszczenia szkła należy użyć specjalnej ściereczki z mikrofibry. Dzięki temu można usunąć osadzone zanieczyszczenia, zmniejszyć smugi i zarysowania.

Upewnij się, że sam środek czyszczący nie zawiera amoniaku, jest w 100% wolny od pozostałości, ma właściwości przeciwobrzękowe i przeciwpyłowe oraz może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz.

Mariusz Stankiewicz

Redakcja vwjetta.pl