6 kwietnia 2021 Udostępnij

Jak usunąć plamy z jajek z lakieru samochodu

Jeśli wślizgnąłeś się na DM kogoś, kto nie jest twoją dziewczyną, a ona się dowiedziała, ten blog może być pomocny. Wychodząc na zewnątrz, aby znaleźć, że twój przejazd został obrzucony jajkami naprawdę jest do bani. Chociaż czasami dzieje się tak tylko dlatego, że inni ludzie są d-bags, faktem jest, że obrzucanie jajkami samochodu jest nadal dość skuteczną metodą wkurzania kogoś - lub zemsty.

Niemniej jednak, jeśli to się stanie dla Ciebie, ważne jest, aby usunąć go ASAP zanim będzie miał czas, aby wyschnąć, gotować w bezpośrednim świetle słonecznym, i rozpocząć, aby uszkodzić swój lakier. Więc, pozwól nam zapewnić mapę drogową, jak usunąć plamy z jajka z Twojego samochodu lakier. W poniższej informacji, będziemy nakreślić cztery różne metody czyszczenia lepkie jajko z Twojego samochodu pracy farby.

Metoda #1 - Spryskiwanie

Tak więc, najprostszym sposobem na usunięcie jajka z farby jest zaraz po jego odkryciu. W idealnym świecie, będziesz spacerować na zewnątrz wcześnie rano, znaleźć splattered nie zapłodnione kurczaka na swojej jazdy - zanim bezpośrednie światło słoneczne zaczyna naprawdę zrobić jakieś szkody.

Jeśli to jest twoja sytuacja, najlepszym sposobem na usunięcie tych rzeczy jest wyciągnięcie węża, roztworu czyszczącego i spryskanie go. Jednak, gdzie wiele osób nie - jest zapominając o drugiej fazie tej metody - i to jest mycie samochodu przy użyciu dwóch-bucket metody.

Oto, czego potrzebujesz:

Materiały do mycia samochodu - i to jest całkiem sporo.

Przejdź przez proces mycia samochodu jak zwykle. Chociaż może się wydawać, że łatwo jest po prostu spryskać jajko, to po prostu nie załatwi sprawy. Widzisz, jajka zawierają siarkę, która jest składnikiem dwóch aminokwasów znajdujących się w białku jajka i w jarzmie. Kiedy kontaktuje się z jasnym lakierem farby, zaczyna chemicznie wiązać się z powierzchnią, co ostatecznie prowadzi do pękania lub spękania.

Zwykłe spryskanie wodą jajka rozbryzganego na lakierze nie usunie toksycznych substancji. Więc - umyj samochód. Jeśli byłeś douche do kogoś, a oni się zemścili, człowiek i po prostu zrobić to, aby uniknąć uszkodzenia.

Metoda #2 - moczenie plam z jajka

To jest to, co zrobisz, jeśli znajdziesz plamę po tym, jak miał czas, aby wyschnąć. Jak wspomnieliśmy powyżej, gdy jajko zaczyna schnąć, siarka i inne gówno, które sprawia, że jajka smakują świetnie na śniadanie (dla niektórych ludzi - w całej szczerości, nie mogę znieść jaj), zacznie trzymać się przezroczystych lakierów, szkła, plastiku i innych materiałów.

Jeśli tak się stanie, może to spowodować poważne uszkodzenia lakieru bezbarwnego lub pierwotnej powierzchni, gdziekolwiek się przykleiła. Tak więc, aby usunąć plamę, trzeba będzie objąć niektóre techniki prania odzieży moczenia go przed usunięciem.

Oto jak to się robi - i co trzeba będzie.

Materiały Potrzebne

  • Gorąca woda
  • Szczotka do szorowania lub rękawica
  • Butelka z rozpylaczem
  • Mydło

Krok pierwszy - wymieszaj gorącą wodę i szampon do mycia samochodu w butelce z rozpylaczem

Drugi krok - rozpyl roztwór na miejscu. Kluczem jest pozostawienie go na kilka minut (ale nie rób tego w czasie bezpośredniego nasłonecznienia lub w ekstremalnym upale).

Trzeci krok - Użyj rękawicy z mikrofibry, aby usunąć plamę. Gdy roztwór mydła nasiąknie na trochę, użyj rękawicy do mycia z mikrofibry, aby umyć plamę z powierzchni. Namoczony roztwór mydła powinien rozluźnić "lepkie rzeczy" z jajka i ułatwić ich usunięcie.

Metoda #3 - Mycie bez użycia wody

Prawdę mówiąc (to znaczy, przyznałem się do nielubienia jajek wcześniej) - jest to jeden z nich, którego nie jestem wielkim fanem, ale jest to szybki i łatwy sposób na usunięcie plam z jajek, wnętrzności robaków, ptasiego gówna i nie tylko. Istnieje kilka dobrych produktów do mycia bez użycia wody. Możesz wybrać dowolny produkt, który chcesz - ponieważ wszystkie one działają tak samo.

Oto co zrobić, aby usunąć jaja z farby samochodowej.

Pierwszy krok - Rozpyl formułę bezwodnego mycia na pozostałości po jajkach. Pozwól mu się moczyć zgodnie z zaleceniami producenta.

Drugi krok - Użyj ściereczki z mikrofibry lub ręcznika, aby usunąć nadmiar zanieczyszczeń.

Trzeci krok - Powtórz czynność w razie potrzeby.

Metoda nr 4 - Wygładzanie za pomocą masy do cięcia

Jeśli plama jajko powoduje więcej frustracji niż schodzi, to jest możliwe, że jest osadzony w czystym lakierze swojej pracy farby. Jeśli tak się stało, to korekta farby jest następnym logicznym krokiem. Tutaj jest problem chociaż, poziom korekty farby lub "buffing go" będzie zależeć w dużej mierze od poziomu uszkodzenia, które wystąpiły.

Jeśli jesteś doświadczony ekspert opieki samochodu, to zrozumiesz, że korekta lakieru jest szczegółowy i niestandardowy proces, który powinien być obsługiwany przez kogoś z odpowiednim poziomem doświadczenia. Jeśli nie czujesz się komfortowo z wykorzystaniem orbitalne polerki i związki cięcia, odroczyć do profesjonalnego detailera.

Jedną z metod, które są często zalecane przez idiotów, którzy po prostu kopiują lub przepisują coś, co znaleźli w Google - ale powiem Ci, że to głupie, jest próba usunięcia odprysków jajka płynem hamulcowym. Płyn hamulcowy jest niewiarygodnie toksyczne rzeczy i może spowodować więcej szkód w farbie niż plamy jaj. Więc - po prostu nawet nie myśl o użyciu płynu hamulcowego, aby usunąć jaja.

 

Oczywiście, nie możesz kontrolować, jak ludzie wkręcają się w twoją jazdę. Ale jeśli odkryjesz, że ktoś obrzucił jajkiem twój cenny samochód, zmyj je jak najszybciej. Jeśli jest zaklejony lub siedział w bezpośrednim świetle słonecznym przez dłuższy okres czasu, może to być dobry pomysł, aby mieć detailer podjąć próbę usunięcia wszelkich plam z jaj.

Mariusz Stankiewicz

Redakcja vwjetta.pl