17 grudnia 2020 Udostępnij

Jeśli szukasz myjni samochodowej w pobliżu - Przeczytaj to teraz.

Dzisiejszy świat motoryzacji ma na celu zapewnienie konsumentom możliwości wyboru. Niezależnie od tego, czy jest to najnowszy nowy samochód z kilkoma poziomami wykończenia, czy też mnogość produktów do pielęgnacji samochodu dostępnych na rynku, współczesny entuzjasta motoryzacji ma do podjęcia wiele decyzji. W większości przypadków właściciele samochodów polegają na starej, dobrej sieci kontaktów, która pomaga im w podejmowaniu tych decyzji.

Ale czy wiesz, że jedną z najbardziej poszukiwanych pozycji w Internecie jest myjnia samochodowa w pobliżu mnie?

To prawda, ale kto może ich winić? Dzisiaj jest więcej możliwości mycia samochodów niż kiedykolwiek wcześniej. W dawnych dobrych czasach mycie samochodów składało się ze zużytego wiadra, trochę mydła do prania i starej bielizny twojego taty.

Obecnie istnieją pełnowartościowe myjnie samochodowe, automatyczne myjnie samochodowe, samoobsługowe myjnie wysokociśnieniowe i oczywiście stara niezawodna opcja myjni ręcznej typu "zrób to sam".

Od tak wielu sposobów zdejmowania skóry z kota myjni samochodowej, od czego zacząć? No cóż - w tym właśnie zamierzamy dziś zanurkować.

Na co zwracać uwagę przy wyborze opcji myjni samochodowej

Oto quiz pop, jak często powinieneś myć swojego codziennego kierowcę? Cóż, według większości ekspertów od pielęgnacji samochodów, mycie pojazdu co dwa tygodnie jest najlepsze dla ochrony lakieru. Ale oto prawdziwe pytanie, które wszyscy powinniśmy sobie zadać - jak powinniśmy myć samochód?

Przy użyciu metody dwóch wciągarek

Większość producentów pojazdów i firm zajmujących się ochroną lakierów (w tym my) zaleca stosowanie metody dwubiegunowej mycia samochodów typu "zrób to sam". Jeśli nigdy nie słyszałeś o tym, film w sekcji poświęconej myjni samochodowej poniżej wyjaśni, jak działa ta metoda.

Chociaż metoda ta jest świetna do zmniejszania śladów zawirowań i innych uszkodzeń lakieru do czystej powłoki, większość użytkowników decyduje się na szybką wizytę na myjni zewnętrznej w dół ulicy - lub jak często szukamy - że myjnia w pobliżu mnie w Google. Tak więc, jeśli masz zamiar udać się do lokalnej myjni, aby upewnić się, że masz czysty samochód, są pewne rzeczy do rozważenia.

1. Jakich dostaw automatycznych używa się

Mycie samochodu w myjni automatycznej lub samoobsługowej jest łatwiejsze, gdy korzystasz z odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Kiedy wybierasz się do dowolnej myjni, zapytaj ich, czy używają chemicznych lub organicznych środków czyszczących. Większość dzisiejszych lakierów bezbarwnych jest dość dobra w zapewnianiu ochrony przed naturalnym narażeniem, ale środki chemiczne nie są dobrze traktowane.

Zawsze najlepiej jest używać w myjni dobrych, organicznych lub specyficznych dla danej myjni środków czyszczących.

2. Weź pod uwagę gospodarkę ściekową

Nikt nie chce myć swoich samochodów zużytą wodą. Ale wierzcie lub nie, niektóre placówki tak robią. Podczas gdy wszystkie są wymagane przez prawo do oczyszczania ścieków przed ich ponownym użyciem lub wprowadzeniem do kanalizacji, niektóre myjnie samochodowe są lepsze od innych.

Zawsze odkłada używać myjnię samochodową która używa słodką wodę czyścić twój samochód.

3. Usługi i ceny

Kierunek na lokalną ekspresową myjnię samochodową również wiąże się z tym, z jakich usług porządkowych należy korzystać. Większość obiektów oferuje myjnię podstawową (która po prostu myje karoserię mydłem, do płukania używa węża wysokociśnieniowego i zazwyczaj wysusza samochód), myjnię kół (która rozpyla roztwór na koła), przezroczystą powłokę ochronną (która jest tylko formułą wosku w sprayu) lub w niektórych miejscach zabieg ochrony przed rdzą.

Niektóre z nich oferują nieograniczone usługi mycia lub woskowania. Najlepsza rada tutaj jest po prostu użyć podstawowej myjni i odłożyć do profesjonalistów dla zwiększenia lakieru i usług ochrony pojazdu, jak większość opcji myjni są stratą pieniędzy.

4. Opinie klientów

Wreszcie, gdy szukasz myjni z pełnym serwisem w pobliżu mnie online, weź pod uwagę opinie podobnie myślących właścicieli samochodów, takich jak ty. Niektóre świetne opcje to Yelp lub Google Listings. Jedna szybka rada - nie korzystaj z myjni na stacjach benzynowych - ponieważ są one tam zazwyczaj najtańsze.

Jedną z rzeczy, których tak naprawdę nie dotknęliśmy, jest myjnia na monety. Głównym powodem jest to, że nie ma takich udogodnień w stanach USA. Dla tych, którzy je mają, ten filmik jest świetnym filmem do zrecenzowania "do's and don't".

Jakie myjnie samochodowe są dostępne?

Jeśli przeczytałeś/aś powyższe informacje i zgadujesz, że zabierasz swój samochód do lokalnej myjni - dobrze. Taki był nasz zamiar. Choć są one dość wygodne, korzystanie z automatycznych myjni jest najlepszym sposobem na zniszczenie lakieru samochodu.

Jednakże, w interesie uczciwego raportowania, ważne jest dla nas, aby wymienić wszystkie opcje, dzięki czemu można określić, który jest najlepszy dla Ciebie i Twojego samochodu.

Mobilna myjnia samochodowa

Jednym z rozwijających się trendów w świecie motoryzacji jest wynajęcie mobilnej firmy zajmującej się myciem samochodów lub wykonywaniem detali samochodowych. Pokaże się ona w Twoim domu lub biurze ze wszystkim, co potrzebne jest do umycia samochodu na miejscu.

Co to jest proces?

Kiedy umówisz się na wizytę w myjni mobilnej, określisz, czy chcesz, aby była ona wykonana w Twoim domu, w pracy, czy też w innym miejscu na odległość. Jednakże, zawsze należy sprawdzić, czy lokalizacja myjni jest fajna z tym, że dzieje się to na ich terenie.

W każdym razie, kiedy przyjadą, będą mieli wszystkie niezbędne środki czystości (w tym wodę). Niektóre z tych mobilnych usług korzystają z myjni bezwodnych - należy więc zapytać ich o to, jak czyszczą samochód i co jest dostarczane z ich podstawową myjnią. Często te same firmy lub osoby prywatne mogą również dbać o szczegóły dotyczące Twojego samochodu.

Zalety mobilnej myjni samochodowej

 • Wygodne dla zapracowanej osoby i zazwyczaj obejmuje głębokie sprzątanie.
 • Doskonały sposób na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia farby.
 • Pozwól profesjonaliście wykonać wszystkie prace związane z myciem rąk za Ciebie.

Wady mobilnej myjni samochodowej

 • Zazwyczaj jest to najdroższa opcja mycia samochodu.
 • Łatwa do "sprzedania" w celu dopracowania szczegółów.
 • Może wkurzyć twojego szefa lub wynajmującego.

Myjnia ręczna

Więc nie chcesz, żeby ktoś przyszedł na twoje miejsce, ale też nie chcesz myć samochodu sam. Czy jest coś pomiędzy? Jest - w niektórych miejscach. W niektórych miastach jest myjnia ręczna, gdzie się pojawiasz, a oni myją i suszą samochód ręcznie.

Co to jest proces?

W tych placówkach pojawiasz się na miejscu i płacisz pracownikowi myjni za usługę. W większości przypadków proces rozpoczyna się od odkurzenia wnętrza. Niektóre z nich przesyłają samochód przez zautomatyzowany tunel myjni, ale zazwyczaj używają wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych i myjni bezdotykowej, aby zmniejszyć uszkodzenia lakieru.

Po umyciu samochód zostanie przewieziony do miejsca, w którym zostanie wysuszony, a jeśli zapłaciłeś za niego - wyszczególnią pojazd, pomachają ręcznikiem, gdy zostanie ukończony, a Ty odbierzesz przejazd. Oto darmowa porada, upewnij się, że dasz dzieciakowi kilka dolców za jego wysiłek.

Zalety ręcznej myjni samochodowej

 • To tańsze niż mobilna myjnia samochodowa.
 • Robią całkiem niezłą robotę, czyszcząc samochód - zwykle odkurzają wnętrze i czyszczą także okna.
 • Znowu nie musisz robić nic poza wjechaniem tam samochodem.

Wady ręcznej myjni samochodowej

 • To naprawdę nie jest myjnia ręczna. Zazwyczaj jest to myjnia automatyczna, wykorzystująca technologię nieabrazyjną lub bezdotykową.
 • Możliwość uszkodzenia lusterek bocznych lub anteny
 • Możliwość uzyskania korzystnych cenowo dopłat, np. za tapicerkę lub usługi wykończenia wnętrz.

Jak ukończyć myjnię samochodową w domu

Jeśli chcesz utrzymać swój samochód w czystości i chronić lakier przed uszkodzeniami spowodowanymi przez niektóre z wymienionych powyżej opcji myjni, najlepiej zrób to sam. Napisaliśmy dwa naprawdę zajebiste artykuły rozkładające potrzebne Ci środki do mycia samochodu - i krok po kroku proces ukończenia metody dwóch wiader DIY myjni samochodowej.

Jeśli jeszcze ich nie przeczytałeś - oto krótkie podsumowanie do Twojej recenzji:

Jakie materiały eksploatacyjne będziesz potrzebował do myjni dwubutlonowej

(1) Mydło lub szampon do mycia pojazdów samochodowych:

Na rynku jest wiele naprawdę dobrych mydeł do mycia samochodów. Kluczem jest, aby zawsze używać produktu przeznaczonego specjalnie do zastosowań motoryzacyjnych. Nigdy nie używaj domowych lub przemysłowych mydeł lub środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić lakier.

(2) Mydła do mycia z mikrofibry:

Rękawica z mikrofibry to specyficzny dla branży motoryzacyjnej rękawica, która jest mniej podatna na zarysowania pojazdu. Należy używać dwóch - jednego wyłącznie do mycia kół i opon, a drugiego do mycia samochodu.

(3) Duże wiadra:

Tak więc, nazywamy to metodą dwóch wiader - w rzeczywistości są to trzy wiadra. Jedno wiadro powinno być używane z tą samą rękawicą z mikrofibry do mycia kół.

Nie chcesz używać tego samego wiadra do mycia samochodu (ponieważ będzie zawierać małe metalowe wióry z pyłu hamulcowego, które będą zarysować farbę. Pozostałe (2) wiaderka będą używane do mycia samochodu.

(4) Wysokiej jakości ręczniki z mikrofibry:

Do wysuszenia samochodu potrzebne są co najmniej 4 wysokiej jakości ręczniki z mikrofibry. Najlepiej jest używać suchych ręczników, aby zredukować plamy wody.

(5) Wąż płuczący

I wreszcie, do płukania samochodu podczas każdego cyklu mycia potrzebny jest wąż do płukania.

Proces "Krok po kroku" dla mycia samochodu w domu

Po zebraniu odpowiednich zapasów, jesteś gotowy do rozpoczęcia procesu mycia samochodu w domu - prawidłowo.

Krok #1 - Ustawienie materiałów eksploatacyjnych

Czyszczenie samochodu jest o wiele łatwiejsze, gdy wszystko jest gotowe i zorganizowane. Upewnij się, że ustawiłeś wszystko w pobliżu samochodu, łącznie z wiadrem do mycia, mydłem i rękawicami do mycia w pobliżu samochodu, dzięki czemu nie musisz jechać daleko, aby je zdobyć.

Krok #2 - Wstępne mycie samochodu

To jest proste - wystarczy całkowicie spryskać samochód wodą. To tak, jakby wziąć samochód pod prysznic przed kąpielą. Dodatkowo, smaruje powierzchnię, aby była odporna na zarysowania lub wysychanie mydła samochodowego na lakierze.

Krok 3 - Najpierw umyj koła i opony.

Pamiętasz, kiedy mówiliśmy, żeby użyć osobnego zestawu materiałów na koła i opony, ponieważ pył hamulcowy ma małe metalowe wióry? Cóż, dlatego też chcesz je najpierw umyć - przed umyciem samochodu.

Kiedy myjesz felgi i opony, mydło i nadmiar resztek pójdzie wszędzie - łącznie z lakierem. Umywając najpierw felgi, można zmyć wszelkie pozostałości po panelach karoserii, nie uszkadzając przy tym lakieru - lub trzeba go umyć ponownie.

Krok 4 - Mycie jednej części samochodu na raz

Stosując opisaną powyżej metodę mycia za pomocą dwóch wiader, będziesz chciał umyć, a następnie jednorazowo umyć niewielki fragment swojego samochodu.

Na przykład, zacznij od maski silnika, następnie przesuń się do przodu, do tyłu, a ostatecznie dookoła pojazdu. Przy każdym cyklu mycia należy pamiętać o wypłukaniu tej części, co pozwoli na utrzymanie samochodu w stanie mokrym i zredukuje plamy wodne.

Krok 5 - Wysuszenie pojazdu

Mycie samochodu powyższymi metodami stanowi 80% zadania. Suszenie jest częścią, która naprawdę może zrobić lub złamać doświadczenie mycia samochodu. Zalecamy używanie wielu wysokiej jakości ręczników z mikrofibry.

Mikrofibra jest mniej odporna na brud i zanieczyszczenia oraz zmniejsza możliwość zarysowania powierzchni lakieru. Kluczem jest tu użycie ręczników SEVERAL, pamiętając o ich wymianie, gdy ulegną zamoczeniu. W pierwszej kolejności należy użyć kozice, aby usunąć dużą ilość stojącej wody.

Komercyjna myjnia samochodowa vs. Samodzielna myjnia samochodowa

Więc - wciąż jesteś na płocie o znalezienie najlepszej myjni w pobliżu mnie - eh? I jesteś ciekawy, którą z nich powinieneś wybrać?

Cóż, oto kilka ostatnich rzeczy do rozważenia.

The Quality of Wash:

Myjnia komercyjna używa gorszych materiałów i metod, które mogą potencjalnie uszkodzić powierzchnię lakieru twojego pojazdu. Zakończenie mycia samochodu typu "zrób to sam", jak opisano powyżej, usuwa te zmienne z równania.

Wpływ na samochód:

Jak stwierdziliśmy powyżej, zabierając samochód do myjni samochodowej, ryzykujesz uszkodzenie powierzchni lakieru. W większości przypadków uszkodzenie jest spowodowane przez automatyczne myjnie z wirującymi rzeczami, które myją samochód. Jeśli nie masz naprawdę dobrej powłoki ceramicznej, jak AvalonKing's, jesteś naprawdę zagrożony!

Powoduje to zwykle ślady zawirowań i inne zadrapania na lakierze - i sprawia, że wygląda to okropnie. Samochodowe mycie - nie aż tak bardzo.

Wpływ na środowisko:

Przeciętnie, podczas samodzielnego mycia samochodu zużywa się mniej wody niż w myjni komercyjnej. W ten sposób pomagasz Matce Naturze.

Czas:

Ta pozycja jest wyraźnym zwycięzcą myjni komercyjnej - ponieważ właśnie dlatego są one budowane - co stanowi o wygodzie i oszczędności czasu. Jest to stwierdzenie, że samo mycie samochodu jest inwestycją w czas i utrzymanie go w jak najlepszym stanie czystości i ochrony.

Zawijanie go

Kiedy zepsujesz go po prostu, istnieje wiele możliwości, aby znaleźć myjnię w pobliżu mnie z wyszukiwania Google. Kluczem jest wiedza o tym, co każda z nich oferuje, ile będzie Cię to kosztować i jak wpływają one na jakość Twojego lakieru.

Oczywiście, istnieje kilka świetnych produktów do ochrony lakieru - takich jak nasza osłona pancerza IX DIY Nano-Ceramic Coating, które pomagają chronić powierzchnię pojazdu przed uszkodzeniem. Ma ona nawet właściwości samooczyszczające, które odpychają brud, zanieczyszczenia i inne rzeczy od przyklejania się do czystej powłoki pojazdu.

Ważne jest, aby pamiętać, że w celu pielęgnacji tego produktu należy samemu umyć samochód.

Paweł Krawczyk

Redakcja vwjetta.pl