24 kwietnia 2017 Udostępnij

Czysta tapicerka wizerunkiem auta

Pielęgnacja tapicerki

Tapicerka samochodowa narażona jest na wiele czynników zewnętrznych, które nie zawsze korzystnie wpływają na jej wygląd. Kurz, błoto czy resztki jedzenia mogą przyczynić się do nieestetycznych zabrudzeń, a – jak wiadomo – brudna tapicerka wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Wiele osób załamuje ręce na widok brudnej tapicerki, a przecież to nie jest jeszcze przysłowiowy koniec świata – dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym tapicerka samochodowa może odzyskać dawny wygląd. Ważne jest jednak to, aby podjąć decyzję, czy wykonujemy zadanie we własnym zakresie, czy też decydujemy się skorzystać z pomocy specjalistów.

Dążenie do wymarzonych efektów

Codzienne użytkowanie auta w wyraźny sposób wpływa na wygląd tapicerki, dlatego też co pewien czas warto poddać ją odpowiedniej pielęgnacji i dokładnie wyczyścić.

Zabieg ten można wykonać samodzielnie, korzystając z dostępnych w sklepach motoryzacyjnych kosmetyków samochodowych. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie w profesjonalnym car spa z całą pewnością przyniesie znacznie lepsze efekty – w dużej mierze wynika to z faktu, że ogólnie dostępne kosmetyki samochodowe nie są tak skuteczne jak rozwiązania, z których korzystają profesjonalne jednostki, świadczące tego typu usługi. Poza tym umiejętności przeciętnego człowieka także są mniejsze niż profesjonalistów.

Inaczej rzecz ujmując, jeśli zamarzymy o samochodzie niczym z salonu, powinniśmy skorzystać z pomocy fachowców. Wybierając wykonawcę warto zwrócić uwagę na doświadczenie danej jednostki oraz to, czy firma oferuje zabieg auto detailingu, czyli czyszczenie, renowację i konserwację wnętrza.

Czyszczenie tapicerki

Jeśli natomiast chcemy wyłącznie odświeżyć wnętrze, w zupełności wystarczy nam samodzielna pielęgnacja.

Alternatywą są usługi świadczone przez firmy piorące, które wyczyszczą tapicerkę, jednak nie wykonają renowacji i konserwacji.

Zabezpieczenie samochodu na przyszłość

Czyszczenie tapicerki wymaga więcej wysiłku niż mycie karoserii – w przypadku tapicerki niezbędne jest użycie wysokiej jakości kosmetyków samochodowych oraz bardzo duża staranność.

Po oczyszczeniu tapicerki należy ją odpowiednio zabezpieczyć – doskonałym rozwiązaniem na tej płaszczyźnie jest ceramic pro, a także inne profesjonalne preparaty. Zabezpieczyć należy zarówno elementy materiałowe, jak i skórzane.

Dzięki konserwacji tapicerka będzie nie tylko efektownie wyglądać, ale przede wszystkim stanie się bardziej odporna na zabrudzenia.

Optymalnym rozwiązaniem na tej płaszczyźnie jest ceramiczna impregnacja i konserwacja, której wykonanie najlepiej zlecić profesjonalistom. Cena usługi wynosi od 250 do 500 zł.

Mariusz Stankiewicz

Redakcja vwjetta.pl